Giving Friday 2021

Príchod pandémie na začiatku minulého roka nám ukázal, akú veľkú časť našich životov vieme presunúť do online sveta. Home office sa stal jedným z najskloňovanejších slovných spojení, živé stretnutia nahradili tie virtuálne a výučba študentov sa preniesla z učební priamo do ich domovov.
A hoci je na jednej strane skvelé, že sa v súčasnosti vieme vďaka technológiám spojiť s okolitým svetom rýchlo a jednoducho, treba sa zároveň pozrieť aj na druhú stranu mince a uvedomiť si, že pre niekoho to ani náhodou nemusí byť samozrejmosť.
Pre viacpočetné rodiny, rodičov samoživiteľov či ľudí zo znevýhodnených skupín obyvateľstva je náročné v rámci svojich finančných rozpočtov zabezpečiť pre seba či každé dieťa mobil, tablet či počítač, aby mohlo v prípade potreby plynule prejsť zo štandardného spôsobu vyučovania do online sveta.
Preto sme sa spojili so Slovenskou katolíckou charitou a rozhodli sa v rámci dm projektu Giving Friday pomôcť tým, ktorí prístup k počítačom a internetu nemajú. Giving Friday je spôsob, akým v dm reagujeme na klasický Black Friday. Namiesto výpredajov, ktoré u nás nenájdete, pretože sa riadime mottom „Kto má výhodné ceny po celý rok, nepotrebuje robiť výpredaje“, sme venovali 5 % z celkového denného obratu na vybraný projekt.
Peniaze, ktoré sme tento rok vyzbierali, budú použité na vybudovanie 15 vzdelávacích centier s počítačovou technikou po celom Slovensku pre marginalizované skupiny. Budú sem môcť prísť študenti, ktorí majú online vyučovanie, dospelí, ktorí si zvyšujú rekvalifikáciu online formou a všetci, ktorí sa chcú akoukoľvek online formou dovzdelať, rozvinúť svoj talent alebo sa spojiť so svojou rodinou a v súčasnosti na to nemajú podmienky.
Celkovo sme počas Giving Friday vyzbierali krásnu sumu 49 186,50 €.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a stali sa tak súčasťou tohto krásneho projektu.

Top