Iniciatíva dm {spoločne}

Vitajte na stránkach iniciatívy dm {spoločne}, najväčšej dm iniciatívy za podporu dobrovoľníctva v Európe. Hľadáme výnimočné projekty a aktivity, ktoré chceme na Slovensku spoločne podporiť.

 

 

Žiadny nováčik

V dm sa dlhodobo zaujímame o dianie v našom okolí. Preto už niekoľko rokov realizujeme aktivity spoločenskej zodpovednosti a dobrovoľníctva. Od roku 2011 pomáhame rodinám v ťažkej životnej situácii poskytnutím ročnej zásoby plienok v aktivite Pomôžme deťom. Taktiež od roku 2012 vzdelávame deti aj ich rodičov v téme správnej starostlivosti o ústa a zuby aktivitou Veselé zúbky. Kampaňou Viac pre život sa spolupracovníci dm od roku 2013 každoročne zapájajú do dobrovoľníckych aktivít.

 

 

Začnime pred vlastnými dverami

Hľadáme projekty a aktivity zo sociálnej oblasti, z oblasti zdravia, životného prostredia a ekológie, kultúry či športu, reagujúce na aktuálne spoločenské dianie a kladúce nové výzvy.

 

Čo poskytneme?

- lokárnu podporu - výzvu na zapojenie sa do projektu/aktivity v dm predajniach,
- zdravé ruky - dobrovoľnícku prácu dm spolupracovníkov a zákazníkov
- finančný príspevok v hodnote 1000 € na realizáciu daného projektu


 

Chcete vedieť viac?
Podmienky pre prihlásenie projektu nájdete tu.

 

 

3 fázy iniciatívy 

 

Fáza 1: Zber návrhov na projekty

Od 2. januára až do 17. februára 2019 máte možnosť prihlásiť alebo odporučiť organizáciu alebo všeobecne prospešný projekt, ktorý si zaslúži, aby sme ho spoločne podporili.

Odporučiť projekt či organizáciu môže naozaj ktokoľvek - využite na to formulár v sekcii Odporučiť projekt

Prihlásiť projekt či aktivitu však môže len organizácia a to cez Prihlasovací formulár v sekcii Prihlásiť projekt. 

 

Fáza 2: Hodnotenie 

Všetky prihlásené projekty prejdú pred ich zverejnením na tejto webstránke krátkou kontrolou, či spĺňajú základné podmienky. Následne bude projekt zverejnený. Po ukončení prihlasovania projektov 21. februára 2019 vstúpi iniciatíva do fázy hodnotenia.

Hodnotenie bude prebiehať v 2 kolách:

  • 1. kolo – hodnotenie dm spolupracovníkmi – všetci dm spolupracovníci majú možnosť ohodnotiť prihlásené projekty. 
  • 2. kolo – hodnotenie odbornou porotou – odborná porota bude musieť prihliadať na preferencia spolupracovníkov a výsledky 1. kola hodnotenia. Po ukončení hodnotenia spolupracovníkmi postúpi užší výber projektov pre finálny výber odbornou porotou. Tú budú tvoriť zástupcovia dm a traja odborníci z 3. sektoru. V tomto kroku sa do 15. marca 2019 vyberie najmenej 35 projektov, ktoré spoločne podporíme.

 

Fáza 3: Realizácia 

Všetky vybrané projekty sa budú realizovať od mája do decembra 2019, za účasti zástupcov organizácií, dm spolupracovníkov a, ako dúfame, aj angažovaných dm zákazníkov. Sledujte priebežne našu webstránku a zapojte sa do víťazných projektov. Už teraz sa tešíme na osobné stretnutie. 

Top