Späť do blogu

Zrevitalizovali sme domov PARK

Dňa 28.06.2017 sme spoločne s elánom a dobrou náladou vykročili na ralizáciu projektu : "Skrašľujeme okolie zariadenia" v domove sociálnych služieb Park v Čadci.
 
Počasie bolo od rána krásne a slnečné a táká bola i atmosféra v DD po našom príchode. V slnkom zaliatej záhrade na lavičkách posedávali babky a dedkovia, ktorí sa na nás očividne tešili.
 
Privítala nás usmiata pani riaditeľka a jej kolegovia. Porozprávali nám o historií zariadenia, vzájomne sme sa zoznámili, ponúkli sme sa občerstvením, ktoré bolo pre nás pripravené, koláčiky, nápoje.
Samotná realizácia - natieranie plota okolo zariadenia,prebiehala v priateľskej atmosfére, zapojili sa dedkovia a babky a tiež aj personál zariadenia a aj samotná p.riaditeľka.
Počasie nám naozaj prialo, natieralo sa nám super, plot sme mali v tieni dedkovia s nami srandovali, vtipkovali a nakoniec sme si i zaspievali.
Na obed pre nás pripravili výbornú kapustnicu, ktorú sme si vychutnali v altánku.
Pripravili pre nás prehliadku zariadenia pozreli sme si relaxačnú miestnosť, narodeninovú miestnosť, na dvore sme si dokonca zacvičili vo fitnes centre, jeden dedko nás pozval i do svojho bytu. Zariadenie je naozaj živé a aktívne o čom svedčia i mnohé ocenenia a diplomy o účasti v rôznych aktivitách.
Bolo nám naozaj príjemné,práca nám išla od ruky a odchádzali sme nabité energiou a s pocitom, že aj staroba je krásny vek a úsmev a vtip je pre nich stále korením života.
Chcem veľmi pekne poďakovať dobrovoľníčkam a dobrovoľnikovi, konkrátne: Katke Strakovej, Veronike Štajnigerovej, Zuzke Jurgovej,  Majke Cholujovej, Paťke Cholujovej, Lucke Grečmalovej a posile zo Žiliny : Jarke Švaňovej, Majke Sidorovej  a Samkovi Sidorovi, ktorí mali veľký podiel na príjemnej atmosfére.
Som veľmi spokojná a dúfam , že o rok budeme môcť podporiť a realizovať daľší projekt dm spoločne.
Alena Mitterová, koordinátorka
 
Top