Späť do blogu

V Ladcoch sa deti povenovali prírode

Za krásneho počasia sa dňa 8. 6. podarilo zorganizovať aktivitu pod názvom Chráňme prírodu spoločne. Viac o projektu napísala koordinátorka projektu p. Barošová.

Realizácia projektu prebiehala v dvoch fázach, kde sme vo štvrtok, 7.6. a v priebehu piatkového dopoludnia, 8. 6.  postavili vyvýšenú bylinkovú záhradu, s ktorou budú deti ďalej pracovať a učiť sa spoznávať bylinky.
Druhá fáza projektu zahŕňala samotnú akciu pre deti, ktorej sa mohol zúčastniť úplne každý. Deti dostali kartičky, na ktoré im dobrovoľníci dávali pečiatky za splnené úlohy na stanovištiach. Lovili odpadky z vody, určovali typ byliniek, ktoré boli na stole a pod. Kto nazbieral všetky pečiatky, dostal hodnotný balíček (bublifuk, džúsik, keksíky, cukríky, lízatko,….). Spolu sme rozdali viac než 60 balíčkov! Potom nasledovali súťaže (skákanie vo vreci, preťahovanie lanom a iné), tanec a hry.
 
Aktivita prebehla vo veľmi pozitívnom duchu, ľudia a deti sa bavili. Na konci akcie sme ešte aj triedili s dobrovoľníčkami odpad, z čoho som bola ako milovníčka prírody veľmi nadšená. Veľmi pekne ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí prispeli k vzniku tejto aktivity. "
 
Top