Späť do blogu

Úspešná aktivita za nami

Tak aktivitu máme úspešne za sebou. Ešte raz - veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným. Aj preto, že priložili ruku k dielu a aj preto, že mali možnosť výberu termínu. Aj keď bol sviatok, nikto nemal námietky, že by mu to vadilo, snažili sme sa spoločne aktívne využiť voľný deň, hlavne sme chceli, aby sa nás čo najviac stretlo, čo sa aj podarilo. Samozrejme veľa urobilo aj počasie, keďže sme naň boli odkázaní.

Stretlo sa nás 11 kolegýň z filiálok + 11 detí.

Za úlohu sme dostali odpratávanie lístia pred areálom, ktorého sa podujala prvá skupinka, druhá skupinka lepila dom hlinou, ktorú si najprv musela pripraviť: posekaním slamy, vykopaním a preosiatím hliny. Tieto zložky potom miešala spolu s vodou z čoho vznikol stavebný materiál, ktorý sa ručne lepil na už predpripravené prútie v stenách domu.

Toto bolo veľmi zaujímavé hlavne pre deti - mali dovolené ušpiniť sa, pre ostatných dávam do pozornosti veľmi lacný a pekný stavebný materiál napr. na záhradný domček. Skvelo to vyzerá.

Napriek tomu, že v areáli je ešte veľa práce, p. Struhár bol rád, že sme prišli a pomohli. Poňal to, ako také rodinné stretnutie. Okolo obeda sa už začala obloha zaťahovať, ale to čo sme začali sme dokončiť stihli.

Myslím, že sú všetci radi, že sa aktivita podarila uskutočniť hneď na prvý krát.

 

Koordinátor: Lucia Antošková

Top