Víťazné projekty 2017

Predstavujeme víťazné projekty roku 2017 vybrané pre realizáciu na základe hodnotení spolupracovníkov dm a odbornej poroty. Bližšie informácie o projekte sa dozviete po kliknutí naň. Konkrétne termíny realizácie projektov sa budú priebežne dopĺňať a aktualizovať. 
  • Prihlásený projekt
  • Výber dm spolupracovníkov
  • Víťazný projekt
Braille sa učí nielen z kníh

Braille sa učí nielen z kníhBratislava

2 pi, 26.05. Hlavnou myšlienkou projektu Braille sa učí nielen z kníh je vybudovať v areáli školy pre deti zo zrakovým postihnutím záhradu s interaktívnymi záhradnými prvkami. Táto záhrada bude slúžiť žiakom školy, ale aj širokej verejnosti.
Búrame bariéry II.

Búrame bariéry II.Nové Zámky

0 Projekt je opäť zameraný na podporu vzájomnej spolupráca handicapovaných a zdravých detí. Jedná sa o deti s autizmom, ktoré navštevujú Špeciálnu školu pre deti s autizmom v Nových Zámkoch.
Bylinková záhradka ,,Ekoučebňa"

Bylinková záhradka ,,Ekoučebňa"Vranov nad Topľou

2 st, 31.05. Materská škola Okulka leží na strmom kopci mesta Vranov nad Topľou. Už roky sa pokúša vytvoriť optimálne podmienky pre lepší a bezpečnejší pohyb detí v tomto priestore.
Charity shop

Charity shopPrešov

0 Charity shop je unikátny projekt pomoci ľuďom v núdzi,ktorý skĺbi neplytvanie materiálnymi prebytkami s pomocou pre ľudí, ktorí si dlhodobo nedokážu zabezpečiť ani základné životné potreby.
Komunitná knižnica v Novom Meste

Komunitná knižnica v Novom MesteBratislava

2 ut, 18.07. Projekt Komunitná knižnica je založený na vzájomnej pomoci dobrovoľníkov, ktorí vytvoria v komunitnom centre knižnicu. Miesto na vzdelávanie, diskutovanie určené pre deti, dospelých a seniorov. Dobrovoľníci poskladajú poličky na knižky, vytvoria oddychovú zónu. Spoločne vybudujú priestor pre komunitu, v ktorom budú môcť všetky generácie čítať knihy. Cieľom projektu je dosiahnutie integrácie komunity a vytvorenie priestoru na pokojné čítanie kníh pre všetkých návštevníkov komunitného centra.
Likvidácia nelegálnej skládky

Likvidácia nelegálnej skládkyLevice

2 st, 24.05. Likvidácia nelegálnej skládky z iniciatívy žiakov ZŠ v Leviciach.
Mestské včely

Mestské včelyBratislava

2 št, 18.05. Žiakmi navrhnutá školská záhrada priateľská opeľovačom bude vybudovaná v areáli ZŠ Česká 10, Bratislava – Nové Mesto. V záhrade bude osadený čmelín a presklené kompostovisko, ktoré bude slúžiť aj ako vzdelávacia pomôcka programu Živá pôda.
MLADÍ DOBROVOĽNÍCI NA ZBOROVSKOM HRADE

MLADÍ DOBROVOĽNÍCI NA ZBOROVSKOM HRADEBardejov

2 po, 29.05. Členovia OZ M21 Bardejov z radov detí, mládeže a rodičov tradične v letných mesiacoch v rámci svojho voľného času a možností vždy minimálne jednu sobotu v mesiaci realizujú na Zborovskom hrade dobrovoľnícke aktivity zamerané na záchranu a rekonštrukciu hradu ako celku.
Naša spoločná MOZAIKA

Naša spoločná MOZAIKABanská Bystrica

2 ut, 04.07. Naša spoločná MOZAIKA je pokračovaním komunitného projektu Sásovská mozaika, ktorý sa úspešne realizuje už od roku 2015 v Banskej Bystrici. Hlavným zámerom je tvorba mozaiky vo verejnom priestore ako spoločensky prijateľnej formy pouličného umenia.
Natieranie lavičiek (príp. iného mobiliáru) v našom najstaršom verejnom parku – Sad Janka Kráľa

Natieranie lavičiek (príp. iného mobiliáru) v našom najstaršom verejnom parku – Sad Janka KráľaBratislava - Petržalka

2 po, 21.08. V parku sa nachádza množstvo lavičiek, ktoré slúžia pre oddych návštevníkov a v súčasnoti majú znaky opotrebovania či vandalizmu. Snahou je tieto lavičky vyčistiť a natrieť. Tešíme sa na vašu pomoc!
Objavme čaro minulosti, aby sme mohli snívať o lepšom svete

Objavme čaro minulosti, aby sme mohli snívať o lepšom sveteLučenec

2 št, 08.06. Domov sociálnych služieb Slatinka je zariadenie, ktoré sa ešte v nedávnej minulosti staralo o svojich klientov v historickom kaštieli na periférii mesta v Lučenci. Schovaný pred svetom, v priestore ohraničenom záhradným parkom a vysokým plotom si tu nažívalo 74 detí a dospelých ľudí s mentálnym a telesným postihnutím.
Obnova oplotenia a záhradného nábytku

Obnova oplotenia a záhradného nábytkuKomárno

2 po, 22.05. ​Zariadenie pre seniorov Komárno plní svoju nenahraditeľnú funkciu starostlivosti o seniorov v Komárne už 26 rokov. Za tento čas sa stalo vyhľadávaným a známym poskytovateľom sociálnych služieb nielen medzi obyvateľmi mesta, ale aj bližšom a širšom okolí.
Obnova základov oplotenia

Obnova základov oploteniaŽilina

2 ut, 11.07. Zariadenie Domov sociálnych služieb SYNNÓMIA potrebuje zrevitalizovať oplotenie pozemku.
Oddychová zóna areálu SIM

Oddychová zóna areálu SIMMartin

2 po, 10.07. Cieľom projektu je naďalej podporovať komunitný život a za aktívnej účasti členov viacerých združení pod vedením Hasičského zboru Priekopa zrealizovať výsadbu ďalšej zelene a urobiť drobné remeselné práce, potrebné pre skvalitnenie priestorov tohto areálu.
PATAgónia Fest 2017 (hudobný festival)

PATAgónia Fest 2017 (hudobný festival)Pata

0 PATAgon občianske združenie je nezisková organizácia. Cieľom činnosti združenia je združiť občanov za účelom podpory kultúrnych, športových, spoločenských a iných aktivít. Hlavou činnosťou je organizácia hudobného festivalu PATAgónia Fest.
Pocitový chodník - cestička  k poznaniu

Pocitový chodník - cestička k poznaniuPrievidza

2 ut, 16.05. Vybudovanie pocitového chodníka v záhradách Detského domova Prievidza umožní deťom rozvoj ich vnemov cez zážitok rôznych senzorických podnetov.
Pocitový chodník v škôlke

Pocitový chodník v škôlkeBanská Bystrica

2 pi, 02.06. Naša environmentálne profilovaná MŠ aktívne využíva rozmanité formy zážitkového učenia tak, aby významne prispievali k dosiahnutiu pozitívnych zmien v chápaní, konaní a postojoch voči životnému prostrediu.
Prameň Života

Prameň ŽivotaPovažská Bystrica

2 št, 08.06. Združenie ZAČNI s dobrovoľníkmi v spolupráci so 6. Základnou školou a SOŠ Považská Bystrica bude od marca do júna pomáhať s opravou kyseliek nad Považskou Teplou.
Predveď, čo vieš

Predveď, čo viešSkalica

2 po, 05.06. Naša organizácia poskytuje pomoc a podporu obetiam domáceho násilia prostredníctvom prevádzkovania Azylového domu Emauzy.​ V súčastnosti žije v našom dome 26 detí vo veku od 0 - 18 rokov. Jedným z pilierov našej činnosti sú i aktivity s deťmi a mládežou, ktorí žijú v tomto azylovom dome.
Príjemne na cvičisku, výborne v teréne

Príjemne na cvičisku, výborne v teréneBratislava

2 po, 29.05. Canis Center Eddy Slovakia je občianske združenie, ktoré sa sústredí na výcvik štvornohých miláčikov prostredníctvom skúsených cvičiteľov -kynológov.
Prírodná komunitná záhrada "Šafrán" vo Svite

Prírodná komunitná záhrada "Šafrán" vo Svite Svit

2 ut, 13.06. Projekt Prírodná komunitná záhrada „Šafrán“ má predstavovať ucelený komplex v prírodnej komunitnej záhrade za účelom vytvorenia priestoru pre relax, sebarealizáciu, sociálne a edukačné aktivity širokej verejnosti.
Radosť deťom materskej školy

Radosť deťom materskej školyRatková

2 št, 08.06. Naša škôlka už dávno túži po obnove a oprave detského ihriska, aby sa detičky mali kde hrať.
Rekonštrukcia sanitárnych priestorov a senníka

Rekonštrukcia sanitárnych priestorov a senníkaTopoľčany

2 ne, 14.05. Karanténnej stanici chceme pomôcť vymaľovať a opraviť sanitárne priestory a senník. Pridajte sa k nám.
Renovácia interiérových dverí

Renovácia interiérových dverí Bratislava

3 st, 31.05. Renovácia interiérových dverí v n. o. HESTIA v Bratislave-Dúbravke.
Revitalizácia vonkajších priestorov školky

Revitalizácia vonkajších priestorov školkyBratislava

2 po, 19.06. Revitalizácia vonkajších priestorov materskej školy Slniečko v Bratislave-Ružinove.
S dekou pri jazere

S dekou pri jazereKošice

2 po, 05.06. S dekou pri jazere je výstižne a jednoducho povedané ako tráviť voľný čas v letnom období vo svojej komunite, v príjemnom prostredí lokality Košice nad Jazerom.
Skrášľujeme okolie nášho zariadenia

Skrášľujeme okolie nášho zariadeniaČadca

2 po, 03.07. Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Park je štátna nezisková organizácia. Zariadenie je zamerané na poskytovanie kvalitných sociálnych služieb, jeho hlavnou víziou je zabezpečiť dôstojný a plnohodnotný život prijímateľom sociálnej služby. Je postavené v peknom prostredí pri rieke Kysuca.
Spoločne do záhrady

Spoločne do záhradyKošice

2 št, 18.05. Vo Vojčiciach neďaleko Trebišova sa nachádza zariadenie Arcidiecéznej charity Košice - Charitný dom sv. Edity Steinovej, ktorý zdieľa priestory spolu s Denným stacionárom pre seniorov.
Tvorivá dieľňa

Tvorivá dieľňaHlohovec

2 št, 25.05. Občianske združenie SAMARIA podporuje svojou charitatívnou činnosťou ľudí, ktorí sa rozhodli pomáhať. Ich hlavným cieľom je adresne, konkrétne a účinne pomáhať a vytvárať priestor na pomoc ľuďom v kríze.
ÚSMEVY PRE DETI

ÚSMEVY PRE DETIBojnice

2 st, 12.07. Občianske združenie ÚSMEVY PRE DETI - pomoc onkologicky chorým deťom je združenie, ktoré sa venuje adresnej pomoci deťom prostredníctvom organizovania kultúrnych podujatí, či priamej produktovej podpory.
Včelí kRaj

Včelí kRaj Kokava nad Rimavicou

2 št, 04.05. Včelí kRaj je jedinečný projekt, zameraný na ochranu včiel a ďalších opeľovačov. V Liešnici pri Kokave nad Rimavicou funguje už piatu sezónu vzdelávacia včelnica otvorená širokej verejnosti.
Vytvorme spoločne krajšie prostredie pre pomoc deťom

Vytvorme spoločne krajšie prostredie pre pomoc deťomNitra

2 po, 29.05. Už 17 rokov poskytuje pomoc týraným, sexuálne zneužívaným a zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia nezisková organizácia Centrum Slniečko.
Zachráňme Čachtické podzemie

Zachráňme Čachtické podzemieBánovce nad Bebravou

2 št, 18.05. Spojme sily a vyčistime vzácnu historickú lokalitu, vinohradnícke a úkrytové pivnice v Čachticiach.
Záhrada pre deti vo Vajnoroch

Záhrada pre deti vo VajnorochBratislava

2 št, 20.07. Záhrada pre deti je projekt zameraný na environmentálnu výchovu, zdravý životný štýl a aktívny pobyt detí vonku.
Záhradka, dvor, sad a pocitový chodník v detskej lesnej škôlke

Záhradka, dvor, sad a pocitový chodník v detskej lesnej škôlkeNové Zámky

2 po, 12.06. Naše lesníčatká zažívajú prechádzky za každého počasia v prírode, v lesoparku Berek. Okrem toho majú k dispozícii priestory škôlky, veľký dvor, sad a záhradku... Tieto časti by sme chceli upraviť, aby boli lepšie prispôsobené ich detským hrám, no stále z prírodných materiálov. Radi by sme pre detičky, ale aj pre rodičov a obyvateľov mesta vytvorili pocitový chodník, ktorý je veľmi prospešný pre chodidlá a detičky vďaka nemu rozvíjajú svoje vnemy, spoznávajú a reálne skúšajú rozne materiály ...priamo na dvore škôlky, alebo v lesoparku Berek. Radi prijmeme vašu pomoc.
Záhrady v Slatinke

Záhrady v SlatinkeZvolenská Slatina

2 ne, 14.05. Slatinka je dedina, cez ktorú pred viac ako 60 rokmi nakreslili štátni plánovači priehradu. Dodnes ju štát nepostavil, pred niekoľkými rokmi odmietla projekt financovať aj Európska únia. "Čiary na mape" však stále bránia normálnemu životu v Slatinke.
Zdravá a chutná záhradka

Zdravá a chutná záhradkaZemianska Oľča

2 ut, 13.06. Na základnej škole v Zemianskej Olči v rámci mimoškolskej činnosti sa zaoberájú aj prípravou a spracovaním ovocia, zeleniny priamo zo záhrad našich detí.
Živá archeológia pod Tatrami

Živá archeológia pod TatramiRužomberok

2 pi, 19.05. Hlavným cieľom projektu je realizovať súbor aktivít, ktoré sú zamerané na rekonštrukciu živej archeologickej minulosti severokarpatského regiónu a posilniť tak spoločný kultúrny odkaz našich predkov.
Zlepšenie podmienok psov  v útulku pre opustené a týrané  zvieratá v Rožňave

Zlepšenie podmienok psov v útulku pre opustené a týrané zvieratá v RožňaveRožňava

2 ut, 18.07. OZ Život je pes :) prevádzkuje od roku 2011 Útulok pre opustené a týrané zvieratá v Rožňave.
Zlepšenie prostredia v náhradnom domove pre onkologicky choré deti a ich rodičov v Košiciach.

Zlepšenie prostredia v náhradnom domove pre onkologicky choré deti a ich rodičov v Košiciach.Košice

0 Ubytovacie zriadenie - náhradný domov pre onkologicky choré deti a ich rodičov - bezplatné a časovo neobmedzené ubytovanie počas onkologickej liečby dieťaťa.
Top