Späť na prehľad blogu

SIM - miesto zbraní oáza

Hlavným cieľom tohto projektu je podpora komunitného života a motivácia širokej verejnosti, aby iniciatívne prispeli k zveľadeniu relaxačného areálu v bývalých vojenských skladoch (SIM) na okraji mesta Martin.
Mesto Martin
Bobrovská Ivana
Námestie S.H.Vajanského 1
036 49 Martin

Zdevastovaný, nevyužívaný sklad zbraní sa vďaka zapáleným dobrovoľníkom postupne mení na oázu oddychu a športu. Vzniklo tu jediné Hasičské múzeum na Slovensku. Pribudlo Železničné múzeum, agrofarma, altánky a ohniská s grilmi, volejbalové a petangové ihrisko, bicyklová pumptrack dráha. Konajú sa tu verejné podujatia, o ktoré majú občania stále väčší záujem a ktoré majú ambíciu stať sa pravidelnými.  

 

Plánujeme vybudovať ešte priestor pre športové aktivity pre rodiny (plánovaný Vital park), lavičky, stojany pre bicykle a zeleň. Keďže finančné prostriedky na materiál máme zabezpečené, potrebovali by sme viac dobrovoľníkov, ktorí by poskytli svoj čas a zručnosti. Ide najmä o činnosti ako pomoc pri natieraní drevených prvkov pri budovaní Vital parku, výsadba okrasných a ovocných drevín a podobne. 

Top