Späť na prehľad blogu

Krajšie MyMamy

Prostredníctvom projektu Krajšie MyMamy chceme skrášliť blízke okolie Bezpečného ženského domu MyMamy v Prešove, v ktorom nachádzajú domov a bezpečie ženy, zažívajúce násilie v partnerských vzťahoch spolu s ich deťmi.
MyMamy, o.z.
Jana Beňová
Jánošíková 70
08001 Prešov

Blízke okolie novorekonštruovaného objektu je tak, ako to v okolí takýchto objektov býva, v relatívne pôvodnom stave. Keďže v našom zariadení majú klientky, ktoré zažívali vo svojich domovoch strach a stres, nájsť pre seba a pre svoje deti bezpečný a dlhodobý domov, teda miesto, kde sa človek cíti isto, ukrytý pred problémami a nepokojom vonkajšieho prostredia, nazdávame sa, že okrem iného i práve príjemné prostredie nie len vo vnútri objektu, ale aj pri pohľade z okna, by tomu dopomohlo.  

 

Ďalší podnet pre skrášlenie blízkeho okolia Bezpečného ženského domu je motivovaný nedávnou minulosťou. V začiatkoch realizácie tohto projektu sa ozývali nesúhlasné hlasy od obyvateľov mestskej štvrte. Nepáčila sa im predstava, že v okolí ich usporiadaných domovov sa usídli naša „špecifická komunita“. Myslíme si, že projekt Krajšie MyMamy ukáže, že naše združenie, ale aj jeho klientky, majú jediný cieľ – domov v bezpečí, a to taký, aký má skutočný domov byť – aj so záhradkou, záhonom ruží na dvore či menším pieskoviskom pre deti pod oknami. Objekt tak nadobudne estetickejší charakter, stane sa mäkším, jemnejším, skutočnejším domovom aj pre ľudí zvonka. My totiž nechceme okolo seba ťahať hrubé múry či ostnaté drôty, ktoré by nás z komunity obyvateľov mestskej časti vymedzovali, ale radšej kvetinové záhony, vďaka ktorým by sme mohli skôr či neskôr zapadnúť a s komunitou splynúť.

Top